Fudbaleri Gruzije, Foto: Hollandse Hoogte / Shutterstock Editorial / Profimedia

euro 2024

Neverovatan meč smo imali priliku da gledamo

Objavljeno: 23:01h

Fudbalska reprezentacija Gruzije napravila je seznaciju na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj nakon što je savladala Portugal sa 2:0 u okviru trećeg kola kontinentalnog takmičenja.

Samo što je krenula utakmica, tako smo videli i prvo gol na meču. Drugi minut doneo je Gruziji 1:0 i veliki šamar Portugalcima na samom startu meča.

Kvarachelija je sjajno pogodio i svom timu doneo prednost.

Ronaldo i ekipa su se nakon primljenog gola vrlo brzo razbudili, i krenuli ozbiljno da prete golu rivala, ali nisu usepli da dođu do rezultatskog egala, pa je tako Gruzija na odmor posle prvih 45 minuta igre otišla sa velikih 1:0.

U 57. minutu gruzijska reprezentacija povećava prednost na 2:0, i to preciznim udarcem sa bele tačke u režiji Mikautadzea.

Kristijano Ronaldo na meču protiv Gruzije
Kristijano Ronaldo na meču protiv Gruzije foto: Gladys Chai von der Laage / imago sportfotodienst / Profimedia

Do kraja meča, Porugal je uzeo stvari u svoje ruku, vladao na terenu, ali nije uspeo da zatrese mrežu protivnika i tako zakomplikuje stvari na meču, pa je konačan rezultat ostao nepromenjen - 2:0.

Portugal se plasirao u narednu fazu kontinentalnog takmičenja nakon što je grupnu fazu završio na 1. poziciji grupe B, dok je Gruzija treća, a taj rezultat je vodi u nokaut fazu.